Pedagogika Szkoły Wyższej

ISSN: 2083-4381    OAI    DOI: 10.18276/psw.2015.1-07
CC BY-SA   Open Access   CEEOL

Lista wydań / 1/2015
Electronic resource “Electrotechnics” as a tool of students’ educational activity management
(Platforma kształcenia na odległość – „Elektrotechnika” – jako narzędzie zadaniowego zarządzania edukacją studentów)

Autorzy: Valentina Shvets
National Academy of Pedagogical Science of Ukraine
Słowa kluczowe: elektrotechnika zasoby elektroniczne kształcenie na odległość zarządzania działalności edukacyjnej

Szybki rozwój systemów e-learningowych i wynikający z niego problemsprzężenia zwrotnego między studentem a nauczycielem platformy kształceniana odległość wymaga stymulowania skomputeryzowanego procesu edukacjioraz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych. Zastąpienie nauczyciela platformą kształcenia wymaga wsparcia nauczycieli w ich pracy wiedząi umiejętnościami związanymi z odpowiednią reakcją i zachowaniem w tymsystemie nauczania. W artykule przedstawiono nowy typ sprzężeń zwrotnychmiędzy studentów i platformą Moodle, która zarządza studencką działalnościąedukacyjną. Opracowana technologia pedagogiczna została wdrożona za pomocąnowych zasobów elektronicznych pod nazwą „Elektrotechnika z Podstawami ElektronikiPrzemysłowej”, który jest rekomendowany przez Ministerstwo EdukacjiUkrainy (№ 1/11-8959 z 26 czerwca 2015 roku).