Acta Iuris Stetinensis

Wcześniej: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Acta Iuris Stetinensis

ISSN: 2083-4373     eISSN: 2545-3181    OAI    DOI: 10.18276/ais.2022.37-13
CC BY-SA   Open Access   DOAJ  CEEOL  ERIH PLUS

Lista wydań / 1/2022 (37)
Mariusz Bogusz (red.), Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2019 t. I, ISBN 978-83-7865-815-3, ss. 162 t. II, ISBN 978-83-7865-816-0, ss. 176

Autorzy: Tomasz Kosicki ORCID
Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk
Data publikacji całości:2022
Liczba pobrań ?: 226

W 2019 roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazało się monumentalne, dwutomowe dzieło Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym, którego redaktorem naukowym jest dr hab. Mariusz Bogusz, prof. UG. Należy odnotować na wstępie tej recenzji, że publikacja jest dziełem zbiorowym, którego współautorami są pracownicy Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W tomie pierwszym, autorstwa Michała Bąkowskiego, Mariusza Bogusza i Krzysztofa Kaszubowskiego, scharakteryzowano odwołanie jako środek prawny w jurysdykcyjnym postępowaniu administracyjnym oraz przebieg postępowania odwoławczego w pierwszej i drugiej instancji. Z kolei w tomie drugim uwaga autorów (Adama Bochetyna i Michała Miłosza) skupiła się na rodzajach decyzji organu odwoławczego, zakazie reformationis in peius, skutkach wejścia decyzji organu odwoławczego do obrotu prawnego, opłatach i kosztach postępowania odwoławczego oraz zakresie zastosowania przepisów o postępowaniu odwoławczym w postępowaniu zażaleniowym. Z pełnym przekonaniem należy stwierdzić, że już pobieżna analiza spisu treści obu tomów monografii sugeruje czytelnikowi, że ma do czynienia z dziełem wartościowym, szczegółowym oraz bardzo dociekliwym.