Pedagogika Szkoły Wyższej

ISSN: 2083-4381    OAI

Lista wydań / 1/2013
Praca dyplomowa w procesie kształcenia wyższego – krytyczny przegląd opracowań metodycznych

Autorzy: Sławomir Olszewski
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Katarzyna Parys
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Słowa kluczowe: praca o charakterze naukowym praca naukowa praca licencjacka praca magisterska praca dyplomowa
Data publikacji całości:2013

W artykule autorzy poddają dyskusji kształt pracy dyplomowej na studiach wyższych. Starają się odpowiedzieć na pytanie o różnice pomiędzy pracą licencjacką a pracą magisterską. Kryteria, wokół których koncentrują się analizy to: miejsce prac dyplomowych w toku studiów,typy i funkcje prac dyplomowych,wyznaczniki oceny prac dyplomowych.Ważnym punktem rozważań jest rozgraniczenie znaczenia pojęć praca naukowa i praca o charakterze naukowym. Podsumowanie artykułu stanowi propozycja sposobu różnicowania omawianych rodzajów prac dyplomowych.