Acta Iuris Stetinensis

Wcześniej: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Acta Iuris Stetinensis

ISSN: 2083-4373     eISSN: 2545-3181    OAI    DOI: 10.18276/ais.2021.36-14
CC BY-SA   Open Access   DOAJ  ERIH PLUS

Lista wydań / 4/2021 (36)
Ewa Milczarek, Prywatność wirtualna. Unijne standardy ochrony prawa do prywatności w Internecie, C.H. Beck, Warszawa 2020

Autorzy: Katarzyna Witkowska-Chrzczonowicz ORCID
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Data publikacji całości:2021
Liczba pobrań ?: 315

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa C.H. Beck w serii „Monografie prawnicze” ukazała się książka Ewy Milczarek dotycząca niezwykle ważnego zagadnienia, jakim jest prywatność wirtualna. Wprawdzie publikacja ujrzała światło dzienne w roku 2020, ale był to de facto sam jego początek, stąd nie ma w niej odniesień do sytuacji związanych z pandemią COVID-19, choć zarówno sam temat, jak i recenzowana praca stają się niezwykle aktualne właśnie przez to wszystko, co wydarzyło się po marcu 2020 roku i trwa niejako do dziś. Ponieważ w związku ze światową pandemią wiele istotnych aspektów naszego dotychczasowego „kontaktowego” życia przeniosło się do internetu, książka ta staje się bardzo aktualna, a poruszane w niej wątki nader istotne w obecnych czasach. Sam już wybór tematu, który okazał się strzałem w dziesiątkę, świadczy o przenikliwości Autorki i zdolności jej perspektywicznego myślenia i postrzegania rzeczywistości. Także sformułowanie tytułu pracy jest jasne, przejrzyste i nie budzi zastrzeżeń.