Przeszłość Demograficzna Polski

Poland's Demographic Past

ISSN: 0079-7189     eISSN: 2719-4345    OAI    DOI: 10.18276/pdp
CC BY-SA   Open Access   DOAJ  CEEOL  ERIH PLUS  DOAJ

Scopus, zaproszenie do składania propozycji tekstów

Przeszłość Demograficzna Polski / Polands’ Demographic Past pod względem wskaźnika cytowań CiteScore 2021 ulokowała się w trzecim górnym kwartylu w grupie 1500 czasopism o tematyce historycznej. Jest obecnie najwyżej notowanym polskim periodykiem historycznym w bazie Scopus (CiteScore 2021).

Zapraszamy do składania propozycji publikacji do tomu 45. do końca marca 2023 r.

Indeksacja w bazie ICI Journals Master List za 2020

Przeszłość Demograficzna Polski pozytywnie przeszła proces oceny i została indeksowana w bazie ICI Journals Master List za rok 2020. Wartość wskaźnika Index Copernicus Value (ICV) za rok 2020 została wyznaczona na poziomie ICV 2020 = 86.23.

Biblioteka Nauki

W efekcie podpisania umowy z Internetową Platformą Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania UW (ICM), Przeszłość Demograficzna Polski jest dostępna na platformie Biblioteka Nauki.

ICI World of Journals, CiteIndex

Przeszłość Demograficzną Polski można znaleźć już w bazie ICI World of Journals. PDP bierze również udział w projekcie CiteIndex, którego celem jest zbadanie siły oddziaływania polskich czasopism. Więcej o projekcie w linku: CiteIndex

 

Umowa z ICM

W dniu 8.06.2021 r. została podpisana umowa między Uniwersytetem Szczecińskim a Uniwersytetem Warszawskim, której celem jest umieszczenie czasopisma Przeszłość Demograficzna Polski w bibliotece cyfrowej dostępnej na Internetowej Platformie Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania UW (ICM). 

Indeksacja w bazie Scopus

Szanowni Państwo, PDP artykuły za 2020 zostały już zaindeksowane w bazie Scopus. Znaleźć je można pod linkiem 

Artykuły z tomu 42 w bazie Scopus

Natomiast kolejne tomy (2017-2019) dodane zostaną wraz z powstaniem podstrony czasopisma w najbliższym czasie.

Redakcja

Folder informacyjny PDP

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z folderem zawierającym wszystkie najważniejsze informacje na temat Przeszłości Demograficznej Polski. Został on przygotowany z myślą o autorach artykułów, recenzentach oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat PDP.

Folder informacyjny PDP 

Indeksacja czasopisma w bazie SCOPUS

Szanowni Państwo, chcielibyśmy poinformować, że umowa miedzy Wydawnictwem Naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego a Elsevierem w sprawie indeksowania Przeszłości Demograficznej Polski w bazie SCOPUS została podpisana. W związku z tym czasopismo znajdzie się w bazie w przeciągu 4-5 tygodni.

Scopus

Uprzejmie informujemy, że Przeszłość Demograficzna Polski została pozytywnie oceniona pod kątem włączenia do bazy Scopus przez Content Selection & Advisory Board (CSAB).

System do zgłaszania artykułów

Szanowni Państwo, informujemy, że już wkrótce PDP przejdzie na automatyczny system zgłaszania tekstów do publikacji, tym samym propozycje artykułów przestaną być przyjmowane drogą email. Prosimy śledzić na bieżąco informacje w zakładce Dla Autorów.

ERIH PLUS - European Reference Index for the Humanities and Social Science

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Przeszłość Demograficzna Polski została członkiem ERIH PLUS - European Reference Index for the Humanities and Social Science.

Directory of Open Access Journals

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Przeszłość Demograficzna Polski została członkiem DOAJ - Directory of Open Access Journals.

Bibliografia (1967-2018)